Tajwan jest niewiarygodnie ciekawym i różnorodnym krajem do odwiedzenia, ale Twoje zakwaterowanie może zrobić lub przerwać Twoją podróż. Oczywiście, możesz wybrać się do typowo nudnych pokoi hotelowych, które są wygodne i nic poza tym. Ale dlaczego zdecydować się na takie, skoro na Tajwanie jest wiele super fajnych prywatnych Airbnbs, które są pięknie zaprojektowane i przyjazne dla portfela?

Podczas mojej ostatniej podróży na Tajwan, podczas zwiedzania wyspy z moim ojcem, zrobiłem wiele badań nad tym, gdzie się zatrzymać. Na Tajwanie jest wiele hoteli i hosteli, ale chciałem mieć przytulniejsze i bardziej osobiste miejsce, gdzie moglibyśmy odpocząć, przygotować posiłki i mieć bardziej lokalne doświadczenie.

Zbadałem wiele ofert Airbnb na Tajwanie i znalazłem wiele różnych domów. Wybrałem jeden z nich i okazał się on naszym ulubionym miejscem zakwaterowania w całej podróży. Przez cały weekend zatrzymaliśmy się w apartamencie z widokiem (i dostępem do) prywatnej plaży na wschodnim wybrzeżu. Mój tata dosłownie nie mógł uwierzyć, że taki piękny apartament będzie nasz. Jeden z moich tajwańskich przyjaciół również nie mógł uwierzyć w moje zdjęcia i nawet odwiedził nas tam, aby potwierdzić, że to miejsce naprawdę istnieje. To było zbyt dobre, by mogło być prawdziwe.

W tym wpisie zebrałem jedne z najlepszych Airbnbs na Tajwanie.

Dlaczego warto zatrzymać się na Airbnb?

Doświadczenie lokalne

Bez względu na to, czy zatrzymujesz się w prywatnym apartamencie, czy we wspólnym domu, goście mogą skontaktować się ze swoimi gospodarzami za pośrednictwem aplikacji Airbnb i korzystać z czatu, który umożliwia szybką i sprawną komunikację. Wszelkie pytania dotyczące Twojej podróży, co robić lub gdzie się udać - Twój gospodarz może Ci pomóc.

Większość gospodarzy stara się zapewnić dwujęzyczne (mandaryńskie i angielskie) informacje. Zazwyczaj możesz się o tym dowiedzieć z listy Airbnb; jeśli nie znasz ani jednego słowa po mandaryńsku, łatwiej Ci będzie pojechać z gospodarzami, którzy podają również informacje po angielsku.

Wiele Airbnbs na Tajwanie dostarcza przewodnikom po mieście lub okolicy pomocnych wskazówek, jak zrobić coś w miejscu docelowym, na przykład ulubioną kawiarnię lub wyjątkowe (lub tanie) puby i restauracje. Niektóre z nich zawierają nawet informacje o tranzycie, wskazówkach dotyczących udogodnień, takich jak sklepy spożywcze czy stacje benzynowe, a także o dostępności transportu publicznego. Jest to świetny sposób dla podróżnych na znalezienie najlepszych lokalnych miejsc, ponieważ gospodarze zazwyczaj zawierają to, co pokochali w swoim mieście od lat!

Zaoszczędź trochę czasu dzięki rezerwacji z Airbnb, zamiast spędzać lata w Google, aby dowiedzieć się, co jest wokół Ciebie.

Przystępność cenowa .

Podróżowanie nie musi być drogie!

Bez względu na to, czy jesteś turystą z plecakiem, czy biznesmenem, Airbnb daje Ci możliwość znalezienia niedrogich i wyjątkowych miejsc i doświadczeń. Od 12-osobowych willi z sypialniami po podstawowe akademiki hostelowe, będziesz mógł znaleźć odpowiednie miejsce dla swoich potrzeb wśród sześciu milionów Airbnb, które zostały wymienione na całym świecie.

Jeśli masz ograniczony budżet, wystarczy, że umieścisz przedział cenowy, który jesteś gotów zapłacić za noc w filtrze cenowym, a platforma pokaże Ci tylko te czynsze, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Jeśli podróżujesz w grupie, zaoszczędzisz jeszcze więcej - a informacje o podróży możesz bezproblemowo udostępniać swoim kumplom w aplikacji.

Nie zapominaj, że jeśli zatrzymujesz się na dłużej, sięgnij do gospodarza po tygodniowe i miesięczne zniżki.

Bezpieczeństwo .

Airbnb chce, by każdy gość był bezpieczny, więc stworzyli oni światowej klasy system recenzji, w którym najemcy są zachęcani do recenzowania swojego pobytu i wyrażania opinii na temat prawdziwości oferty nieruchomości, bez potencjalnego wpływu na ich własny wynik jako gości na platformie.

Goście mają prawo powiedzieć prawdę i "zrobić lub złamać" miejsce, w którym się zatrzymali, ponieważ platforma zakazuje właścicielowi zmiany lub usunięcia recenzji. Każdy komentarz, który możesz przeczytać na Airbnb, jest oparty na prawdziwych pobytach i doświadczeniach.

Ponieważ tak wiele Airbnbs jest prowadzonych przez miejscowych, gospodarze są znacznie bardziej skłonni zrobić wszystko, co w ich mocy, by zapewnić Ci pięciogwiazdkowe doświadczenie, niż hotel z tysiącami pokoi.

Airbnb posiada również całodobową linię alarmową z kimś, kto jest gotów Ci pomóc. W najgorszym przypadku, Airbnb zapewni Ci kierowcę lub upewni się, że znajdziesz bezpieczne miejsce. Jeśli wybierzesz tę platformę rezerwacyjną, zawsze będziesz w dobrych rękach!

Teraz, gdy znasz już podstawy pobytu na Airbnb, przyjrzyjmy się, gdzie można się zatrzymać na Tajwanie, jeśli zdecydujesz się na pobyt na Airbnb.