Arthur and the Minimates został stworzony przez Luca Bessona, który chciał podzielić się z dziećmi swoim wspaniałym światem bajek i opowieści. Więcej na: https://spokeo.pl/

Arthur and the Minimates to francuski film animowany wyreżyserowany w 2006 roku przez Luca Bessona.

Artur i Minimalni - opis

Co to jest film "Artur i kumple"? Artur, dziesięcioletni chłopiec, jest samotny i zaniedbywany przez swoją rodzinę. Chłopiec spędza czas w domu dziadka i babci poznając różne kultury i podróżując z Archibaldem. Niestety, starszy pan znika na ponad 3 lata.

Mały chłopiec znajduje w ogrodzie skarb, który pozwoli mu poznać magię, jaką stworzył jego dziadek.

Chłopiec zostaje przeniesiony do krainy Minimalsów, gdzie odnajduje nową rzeczywistość. Doświadcza tam wiele miłości i przyjaźni. Poznaje księżniczkę Selinę, która staje się jego prawdziwą miłością. Kontynuuje poszukiwania swojego dziadka .....

Artur i Minimalni - obsada

Kto zagrał główną rolę w Arthur and the Minimates? Najwięcej czasu na ekranie spędził najmłodszy aktor, Freddie Highmore (znany również z filmów Charlie i fabryka czekolady, Dobry doktor i Złoty kompas).

Dołączyli do nich Mia Farrow i Doug Rand, a także Penny Balfour, która wystąpiła w produkcji.

Artur i Minimki: Gdzie oglądać?
W poniedziałek w TVP 2 o 16:15 emitowany jest serial Arthur and the Minims.

telewizja


Produkcję można również obejrzeć za pośrednictwem platform VOD. Zobacz więcej: Artur i Minimki

Artur i Minimki - opinie

Choć Artur i Minimki nie odniosły wielkiego sukcesu pod względem odbioru i oglądalności, animacja okazała się wielkim hitem sprzedażowym i podstawą do stworzenia sequela, który obecnie dostępny jest jako serial na vod.tvp.pl.

Czytaj także: Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu - Komedia romantyczna osadzona w urokliwej Toskanii

Artur i Mimonowie: Książka
Na podstawie powieści dla dzieci Luca Bessona, do których należy Artur i Minimki, powstał film Artur i Minimki. Adaptacja filmowa oparta jest na historii The Lost City's Arthur and the Minimates.

Więcej na: https://spokeo.pl/film/