Jak wiele osób na całym świecie, obecnie zostaję w domu, kto wie, jak długo w próbie pomocy w walce z rozprzestrzenianiem się COVID-19. I jak wiele osób marzę o dniu, w którym będzie można bezpiecznie ponownie podróżować. Kiedy mówi się nam, żebyśmy zostali w środku, zdajemy sobie sprawę, jak bardzo kochamy te wspaniałe miejsca na zewnątrz, więc dziś dzielę się pięknymi miejscami, żeby wrócić na łono natury w Wielkiej Brytanii, kiedy zniesione zostaną zakazy podróżowania.

Może być za wcześnie, by stwierdzić, kiedy to nastąpi, ale jeśli skorzystasz z opcji bezpłatnego anulowania rezerwacji, możesz już teraz zarezerwować te wymarzone miejsca, a następnie zmienić swoje plany, jeśli nie jesteś w stanie wyjechać lub nie czujesz się gotowy na ponowną podróż. Upewnij się tylko, że umieściłeś przypomnienie w swoim kalendarzu, zanim skończy się okres bezpłatnej rezygnacji, abyś nie zapomniał. Gotowy, aby zacząć marzyć i planować? Wejdźmy w tętniącą życiem atmosferę Yorkshire i udajmy się w cyfrową podróż do tej olśniewającej części północnej Anglii, gdzie znajdują się nastrojowe wrzosowiska, bujne zielone doliny, dramatyczne wybrzeże i kilka wspaniałych miejsc, w których można się wspiąć.

Obóz Katur. Nie możesz się doczekać, by uciec od tego wszystkiego?

W Camp Katur nie tylko będziesz trzymał się stylu, ale też będziesz z dala od tego wszystkiego. Zgadza się, w tej wiosce, w której jedynym źródłem energii elektrycznej są panele słoneczne używane do oświetlania toalet i pryszniców, a w pozostałej części wioski używane są latarnie herbaciane.

Ta 250-akrowa przestrzeń glampingowa w North Yorkshire obejmuje namioty safari, tipi, namioty dzwonkowe, strąki hobbitów, geodomy, unidomes i przytulną kabinę, i muszę ci powiedzieć, że naprawdę trudno mi wybrać ulubionego. Z jednej strony geodomy i unidomes byłyby niesamowite do oglądania gwiazd, ale jurta Luna Stella ma kominek i wolnostojącą wannę, która nazywa się moje imię. I tak, mają gorącą wodę dzięki gazowym kotłom, więc nie ma potrzeby drżeć pod prysznicem czy w wannie.

W Camp Katur można wybrać BYO śpiwory, poduszki i koce, ale mają również glamping dodać na opcje, w tym pościel i kosze, niektóre z nich w komplecie z szampanem. A jeśli pies nie ma już dosyć wzroku po tym wszystkim, co się wydarzyło, może się przyłączyć za dodatkowe £15.00 za kupkę. W tym roku Camp Katur zaprezentował nową kopułę Woodland Wellness Dome, która może pomieścić do 120 osób na jedną imprezę.

* Freaking out about the no Wi-Fi? Możesz zalogować się w pobliżu ich biura, ale to więcej w nagłych wypadkach niż sprawdzanie, ile osób lubi mieć ostatnią pocztę. The Private Hill Na skraju North Yorkshire Wolds możesz rozejrzeć się po Dolinie Yorku, przytulając się przy tym swoim miodem w luksusowych kopułach geodezyjnych The Private Hill. Każda z kopuł posiada piec na drewno, ogrzewanie i osuszacz powietrza. Wszystkie posiadają izolację polarną, dzięki której będziesz czuć się przytulnie, gdy temperatura spadnie. Raczej podoba mi się też to, że wszystkie noszą imię rodowodu farmy - bydła Aberdeen Angus.

Wszystkie kopuły mają swoje własne en suite i małe aneksy kuchenne z ekspresami do kawy Nespresso, kuchenki mikrofalowe Miele i Sonos z muzyką strumieniową, a łóżka królewskie lub królowe składają się z luksusowych pościeli i kołder.

Zaledwie 25 minut drogi dzieli Cię od miasta York, jeśli chcesz wybrać się na wędrówkę po jego średniowiecznych uliczkach lub zwiedzić urocze stare targowiska Helmsley, Pickering i Polkington. Z powrotem w twojej strefie glampingowej znajduje się w pełni licencjonowana kawiarnia i bar, w którym możesz napić się kilku drinków wieczorem, a rano wypić kawę i herbatę.