Słuchaj, rozumiemy. Pogoda na zewnątrz jest straszna, gorący choc i funkcja autoodtwarzania Netflix'a są tak zachwycające. Ale nie musisz spędzać całej przytulnej pory roku zwiniętej w środku. Na zewnątrz jest cały dziwny i cudowny świat sportów zimowych, który tylko czeka na to, aby go poznać.

Chwyć za termos, zacznij się wyginać i sprawdź naszą listę najlepszych miejsc do uprawiania sportów zimowych, aby wypróbować je dla siebie...

Snowshoeing

Kiedy wszystko jest pokryte grubym śniegiem, zazwyczaj wyklucza się wędrówki. Ale chwytając za parę rakiet śnieżnych, można wejść w świat zimowych możliwości. Niegdyś kluczowa forma transportu, teraz rakiety śnieżne są coraz bardziej popularnym sposobem przemierzania ośnieżonych krajobrazów. Najlepsze jest to, że nie trzeba wydawać fortuny na drogi sprzęt. Sprzęt do wędrówek na rakietach śnieżnych jest dość przystępny cenowo. Wystarczy para butów za 50 dolarów, ciepłe ubranie i odrobina determinacji, aby w nich utknąć.

Istnieje wiele pakietów rakiet śnieżnych, które pozwalają na odkrywanie krajobrazów w grupach, zanim zejdziesz do przytulnego schroniska. Ale dla nas najlepszym miejscem do spędzenia urlopu na rakietach śnieżnych jest majestatyczny austriacki Tyrol - zwłaszcza Park Narodowy Hohe Tauern - gdzie szlaki na rakietach śnieżnych wiją się przez alpejskie wzgórza i chaty górskie aż do najwyższego austriackiego szczytu, Grossglockner. Przynieś lornetkę, a przy odrobinie szczęścia będziesz mógł dostrzec ibex, a nawet orły. Ponadto możesz zostawić ogromne ślady na śniegu i udawać, że jesteś Wielką Stopą.

Śnieżne polo

Co to jest snow polo? Cóż, w zasadzie jest to zwykłe szwajcarskie polo, co oznacza dodatkową kropelkę naturalnego piękna, dużo zimnej pogody i jeszcze więcej zimnej, twardej gotówki. Ten sport narodził się w zamożnym mieście St Moritz w Szwajcarii, które było gospodarzem pierwszego turnieju snow polo w 1985 roku. Odbywający się na zamarzniętym jeziorze Puchar Świata w St Moritz Snow Polo przyciąga górną część skorupy z całego świata, którzy noszą krzykliwe futra, śpią w namiotach dla VIP-ów i popijają szampana, obserwując, jak zawodnicy walczą na rozległych polach śniegowych. Marzycielski.

Biathlon

Biathlony to prawdopodobnie najbardziej wyczerpujące zimowe sporty przygodowe. Biathlon olimpijski łączy narciarstwo biegowe z strzelaniem z karabinów. Wymaga to połączenia wytrzymałości fizycznej i psychicznej precyzji. Jest to w zasadzie wyścig długodystansowy, w którym niecelne strzały powodują wydłużenie czasu na zegarze zawodnika. Prawdziwym wyzwaniem jest utrzymanie tętna na tyle stabilnego, aby trafić w maleńkie cele!

Jeśli chcesz się zaangażować, znajdziesz tu wiele klubów narciarstwa biegowego i strzelania do tarcz, które mogą zacząć ćwiczyć. Chociaż jest to przede wszystkim sport zimowy, trening biathlonowy odbywa się przez cały rok na nartach rolkowych i asfalcie, szczególnie na torach rowerowych, więc zaangażowanie nie jest tak trudne, jak by się mogło wydawać.

Tłusta jazda na rowerze

Nie pozwól, aby ten cały śnieg stanął na przeszkodzie jakimś dobrym, staromodnym rowerom. Dzięki odpowiednim oponom, a dokładnie "grubym oponom", możesz z łatwością ślizgać się po zimowym terenie (zdejmując z niego estetykę Xtreme Sportz, do której aspirowałeś w wieku 14 lat). Pochodząca z Ameryki, jako reakcja na surowe krajobrazy Alaski, gruba jazda na rowerze stała się niezwykle popularna w Europie, jako sposób na odkrywanie górskich szlaków rowerowych, które zazwyczaj są niedostępne w zimie.

Od Alp Francuskich po Geilo w Norwegii, zimowe wycieczki rowerowe pozwolą Ci odkryć ośnieżone trasy rowerowe. Naszym ulubionym miejscem do jazdy na grubym rowerze jest Toskania, gdzie można pokonywać urocze wioski, minione średniowieczne zamki i strzeliste doliny. Następnie można się napchać makaronem i florenckim stekiem. Nazywa się to przecież "grubą jazdą na rowerze".

Łódź lodowa

Jazda na lodzie jest podobna do żeglowania, z wyjątkiem tego, że łódź jest wyposażona w narty, które są przeznaczone do jazdy po lodzie zamiast po wodzie. Jak możesz sobie wyobrazić, płaski, śliski lód jest znacznie łatwiejszą powierzchnią do pokonania niż toczące się fale. To może oznaczać tylko jedno: poważną prędkość. Drewniane łodzie do jazdy po lodzie z XIX wieku - zaprojektowane przy użyciu tradycyjnego sprzętu żeglarskiego - osiągały prędkości, które były wtedy najszybsze, jakie kiedykolwiek osiągał jakikolwiek pojazd. Dziś mogą osiągnąć czterokrotnie większą prędkość od napędzającego je wiatru, co może oznaczać nawet 140 mil na godzinę!

Chcesz wziąć udział w akcji? Największą destynacją żeglarską na lodzie na świecie jest Polska, a w szczególności pojezierze mazurskie, z jego rozległymi zamarzniętymi zbiornikami i wściekłymi wiatrami. Nie jest to najbardziej dostępny i tani sport na świecie, ale jeden z najbardziej ekscytujących.