W sportach ekstremalnych chodzi o dreszczyk emocji. Dla niektórych ludzi to czysta zabawa, a dla innych to testowanie granic tego, co jest możliwe po ludzku. Niezależnie od stopnia zaawansowania, wszystkie sporty ekstremalne niosą ze sobą pewien czynnik wow, dając im wyjątkowe poczucie atrakcyjności. Oto nasza kompletna lista sportów ekstremalnych, od "intensywnych" do "NIEZNANYCH"!

1. ZORBING

Weź olbrzymią dmuchaną piłkę, wskakuj do środka i staczaj się w dół wzgórza. Niektórzy ludzie stali się bardzo kreatywni z zorbingiem, zamieniając go w gigantyczną grę w kręgle lub odtwarzając scenę uciekającego głazu z Indiany Jonesa, lepiej biegnij szybko!

2. NURKOWANIE SCUBA

Niektórzy mogą nie uznać nurkowania za sport ekstremalny. Ale pomyślcie o tym, jesteście 100+ stóp pod wodą i jedyne, co utrzymuje was przy życiu, to ten zbiornik z tlenem przywiązany do pleców. Nie wspominając o wszystkich istotach czających się pod wodą... dość intensywnych.

3. POWERBOCKING

Jasne, to nie jest najbardziej ekstremalny sport, jaki można sobie wyobrazić. Ale niektórzy ludzie są bardzo techniczni ze swoimi szczudłami mocnymi; salta, kopnięcia, sztuczki i wszelkiego rodzaju akrobacje.

4. BLOBBING

Tak więc, oto jak to działa, weźcie gigantyczną poduszkę powietrzną, ustawcie ją na środku jeziora, połóżcie osobę na jednym końcu i niech ktoś inny skoczy na drugi koniec. Im wyższy/cięższy jest skoczek, tym większy jest start!

5. WYŻYWIENIE GÓRSKIE

Znane również jako dirtboarding i offroadboarding, deski górskie zabierają ze sobą wszystkie rodzaje terenu, a czasami są używane do wykonywania trików, a nawet wyścigów zjazdowych. Jest to swego rodzaju skrzyżowanie deskorolki z snowboardem.

6. WAKEBOARDING / NARTY WODNE

Wakeboarding i narty wodne to bardzo popularne sporty wodne, zazwyczaj uprawiane w celach rekreacyjnych. Ale niektóre z nich przenoszą te sporty na zupełnie nowy poziom, rzucając wymyślne manewry i skacząc po budzie łodzi, aby robić sztuczki w powietrzu.

7. KITING

Znany również jako kitesurfing i kiteboarding. Wszystko czego potrzebujesz to wiatr, deska i duży latawiec do zaprzęgu. Na wodzie, na piasku, czy na śniegu... to jest pośpiech. Miejmy tylko nadzieję, że gigantyczny podmuch wiatru cię nie zabierze.

8. PARASAILING

Wielu prawdopodobnie uważa, że parasailing jest tylko relaksującym zajęciem turystycznym na plaży. Ale kiedy ciągną cię kawałek liny setki stóp nad wodą, adrenalina zdecydowanie się podnosi.

9. BAREFOOTING

Tak jak narty wodne, ale bez nart. Barefootery muszą jeździć z prędkością do 35-40 km/h, aby utrzymać się nad wodą. Jakby tego było mało, zawody bosootowskie obejmują tricki, slalomy, a nawet skoki.

10. XPOGO

Pałeczki pogody na sterydach! Extreme pogo obejmuje wszystkie rodzaje salta, triki i skoki do 9 stóp w powietrzu. Założę się, że uważasz, że pałeczki pogo są tylko dla dzieci.