Sporty zimowe stale się rozwijają i regularnie tworzone są nowe formy aktywności sportowej. Zespół CheckYeti przyjrzał się bliżej najbardziej popularnym trendom sportów zimowych tej zimy, aby Państwa następny urlop na śniegu był niezapomnianym przeżyciem:

  • Freeriding: jazda poza stokiem w głębokim śniegu
  • Jazda na snowbike'u: gdzieś pomiędzy jazdą na rowerze a jazdą na nartach
  • Ski Touring: osiągnąć szczyt wykorzystując jedynie siłę własnego ciała
  • Fatbiking: jazda na rowerze po śniegu
  • Jazda na rakietach śnieżnych: ciesząc się śniegiem w innym tempie
  • Snowtubing: szybka zabawa dla całej rodziny

Freeriding: zabawa poza trasą w głębokim śniegu

Freeriding to styl jazdy na nartach lub snowboardzie, który jest uprawiany poza trasą na naturalnym i nieprzygotowanym terenie. Aby dotrzeć do punktu wyjścia, można skorzystać z wyciągu narciarskiego lub wspiąć się na górę przy pomocy nart ski touringowych. Nie ma innej dyscypliny sportów zimowych, która pozwoliłaby zanurzyć się w przyrodzie tak bardzo jak freeriding. Z dala od często uczęszczanych stoków, freeriderzy ślizgają się w głębokim śniegu po nietkniętych stokach, podziwiając jednocześnie wyjątkowe widoki na okoliczne górskie krajobrazy. Jednym z najpopularniejszych miejsc do uprawiania freeride'u w Europie jest ośrodek narciarski Skicircus Fieberbrun, który jest również jednym z miejsc corocznego Freeride World Tour.

Ze względu na prawdziwie dziewiczy charakter tras zjazdowych, przy freeridingu należy zwrócić szczególną uwagę na warunki pogodowe i śniegowe. Dlatego bardzo ważne jest, aby towarzyszył mu profesjonalny przewodnik, który zna teren narciarski od podszewki i jest w stanie prawidłowo ocenić warunki pogodowe przed i w trakcie wycieczki. Wstępny kurs lawinowy jest również bardzo polecany dla początkujących.

Jazda poza trasami wymaga specjalnej techniki narciarskiej, aby opanować głęboki śnieg. Różne szkoły narciarskie oferują lekcje freeride'u dla początkujących i zaawansowanych freeriderów.

Jazda na rowerze śnieżnym: gdzieś pomiędzy jazdą na rowerze a jazdą na nartach

Rower śnieżny - skrzyżowanie roweru z nartami - gwarantuje czystą zabawę i wyjątkowe przeżycia narciarskie na stoku. Rowery śnieżne mogą być używane zarówno na przygotowanych stokach, jak i w puchu, a rowerzyści poruszają się po nich z dodatkową pomocą krótkich nart. Ponieważ na rowerach śnieżnych można jeździć bez wcześniejszego doświadczenia, sport ten jest odpowiedni dla każdego, kto szuka nowej, ekscytującej aktywności zimowej.

Najlepszym wstępem do jazdy na rowerze śnieżnym jest włączenie się do wycieczki na rowerze śnieżnym. Po zapoznaniu się z wyposażeniem i obsługą, grupa rozpocznie wspólne zwiedzanie okolicy. Cena wycieczki obejmuje zazwyczaj wypożyczenie sprzętu i przewodnika, a jazda na snowbike'u jest odpowiednia dla wszystkich fanów śniegu od 6 roku życia.

Jazda na nartach: dotarcie na szczyt z wykorzystaniem tylko własnej siły własnego ciała.

Wycieczka narciarska to w zasadzie górska wędrówka na nartach. Aby dotrzeć na szczyt, nie korzysta się z wyciągów narciarskich, lecz z siły własnego ciała. Specjalne narty turystyczne i specjalne wiązania pomagają w dotarciu na szczyt góry.

Wycieczka na nartach pozwoli Ci doświadczyć terenu narciarskiego z zupełnie innej perspektywy. Wielu miłośników sportu coraz bardziej interesuje się poznawaniem przyrody podczas urlopu zimowego, dlatego też wycieczki narciarskie stają się coraz bardziej popularne.

Wycieczka narciarska w terenie wysokogórskim wymaga jednak odpowiedniego sprzętu i niezbędnego know-how. Wiele szkół narciarskich oferuje obecnie wycieczki narciarskie z przewodnikiem, dzięki czemu nawet początkujący narciarze mogą cieszyć się tym niesamowitym doświadczeniem. Region Kitzbühel jest szczególnie idealny na niezapomnianą wycieczkę narciarską.

Tłusta jazda na rowerze: jazda na rowerze przez śnieg

W odróżnieniu od zwykłego roweru górskiego, gruby rower może być używany także w warunkach ośnieżonych, dzięki wyjątkowo grubym oponom. Tłuste rowery są również dostępne jako e-rowery, a grube rowery stają się coraz bardziej popularne jako sport zimowy, wiele ośrodków narciarskich oferuje je teraz do wypożyczenia.

Jeśli chcesz zrobić sobie krótką przerwę od jazdy na nartach podczas urlopu i spróbować czegoś nowego, dlaczego nie spróbować grubej jazdy na rowerze? Tłusty rower najlepiej sprawdza się na prostych trasach z twardym śniegiem, np. na zimowych szlakach turystycznych. Po krótkim wprowadzeniu, wycieczka trwa zazwyczaj około 2 godzin i obejmuje przerwę w typowej chacie górskiej. W cenę wycieczki z reguły wliczona jest wypożyczenie roweru oraz przewodnik.