Myślisz, że ośrodki zimowe są dobre tylko do jazdy na nartach? Pomyśl jeszcze raz! Poniżej znajduje się nasza lista sportów zimowych, których możesz spróbować, gdy będziesz następny w ośrodku zimowym, niezależnie od tego, czy chcesz spędzić sezon w ośrodku narciarskim, nie możesz jeszcze jeździć na nartach, czy wolisz zrobić coś innego z wolnym czasem.

Psie zaprzęgi

Co mogłoby być lepsze? Śnieg, piękne krajobrazy, i psy! Psie zaprzęgi to fantastyczny sposób na zobaczenie wspaniałych krajobrazów wokół ciebie na osobistej wycieczce po śniegu i lodzie. Jazda na sankach to wymarzone przeżycie, podczas którego można doświadczyć przyrody i wszystkich cudów, które ma do zaoferowania z bliska i osobiście.

Snow Shoeing

Rakiety śnieżne to szybko rozwijający się sport zimowy na świecie, przede wszystkim dlatego, że jest łatwy do opanowania, niedrogi (w porównaniu z innymi sportami typu spow!), i jest świetnym sposobem na spalenie całej winnej chaud i tartiflette, które właśnie miałeś! Istnieje wiele poziomów rakiety śnieżne, czy chcesz wędrować dla przyjemności, wędrować przez backcountry, lub wyścig konkurencyjny. Chodzenie na rakietach śnieżnych to fantastyczna alternatywa dla jazdy na nartach, zwłaszcza jeśli lubisz biegać!

Wspinaczka na lodzie

Wspinaczka lodowa to w dużej mierze to, co mówi się na puszce - wspinaczka lodowa. Wspinaczka lodowa jest bardzo podobna do wspinaczki skalnej i wykorzystuje liny i raki do wspinania się po pięknych lodospadach, zamarzniętych wodospadach, klifach i zamarzniętych ścianach skalnych. W większości kurortów można wziąć lekcje wspinaczki z przewodnikiem, co każdy może zrobić, jeśli ma dobry poziom sprawności fizycznej.

Snowcat Tours

Jeśli masz ochotę na popołudnie z dala od sportów śnieżnych i ćwiczeń, skoki na snowcat to fantastyczny sposób, aby zobaczyć niesamowite widoki, które ma do zaoferowania Twój ośrodek, a wszystko to bez unoszenia palca! Często w ramach tych wycieczek odbywają się regularne postoje w celu zrobienia zdjęć, więc wskakujcie i uwolnijcie swojego wewnętrznego fotografa podróżnego.

Kolarstwo narciarskie

Jest to niesamowity sport, którego warto spróbować, jeśli jesteś narciarzem lub snowboardzistą i masz ochotę spróbować swoich sił w czymś nieco innym. Jeśli jesteś wielkim fanem kolarstwa górskiego, na pewno pokochasz też jazdę na nartach! Jest on podobny do kolarstwa górskiego, z wyjątkiem jazdy na śniegu, z mini-nartami zamiast kółek, a ty łamiesz się i zwalniasz kopiąc nogi w śniegu! Na stokach przedszkolnych, jazda na nartach jest naprawdę łatwa, tylko zaczyna być trudniejsza na bardziej stromych trasach (upewnij się, że zapakujesz trochę odwagi w ten swój plecak!).

Loty helikopterem

Jest to idealny sposób, aby zobaczyć widoki i podziwiać z góry całe wspaniałe krajobrazy. Doskonały dla tych, którzy chcą odpocząć od sportów zimowych, chcą spróbować swoich sił w fotografowaniu z powietrza lub jeśli jesteście parą szukającą romantycznego popołudniowego zajęcia.

Łyżwiarstwo

Zabawa z dziećmi, głupie zajęcie do spróbowania po kilku drinkach lub fantastyczny innowacyjny pomysł na randkę, łyżwiarstwo to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jeśli jednak jesteś trochę niepewny siebie na nogach, po prostu upewnij się, że weźmiesz dobrego przyjaciela, którego możesz się rozpaczliwie trzymać!

Pływanie

Chcesz odpocząć od zmęczonych i chwiejących się nogami nart, ale też odpocząć od wczorajszej racletki? Pływanie może być idealnym rozwiązaniem...

Wędrówki górskie

Wspinaczka górska (inaczej znana jako alpinizm) obejmuje cały szereg działań, w tym wspinaczkę, trekking, wędrówki, a nawet przekraczanie lodowców. Każdy kurort ma swój własny, niepowtarzalny teren, gotowy do odkrywania i odkrywania, tylko upewnij się, że robisz swoje badania przed wyjazdem. Możesz wybrać się z kimś doświadczonym lub dołączyć do lokalnej grupy wycieczkowej, tak czy inaczej, nie wychodź sam, jeśli jesteś początkującym alpinistą.

Paralotniarstwo

Cała ta urocza, pływająca zabawa w skakanie ze spadochronem, bez przerażającego swobodnego spadania. Większość kurortów posiada wybór doświadczonych paralotni, które mogą zabrać Cię na wielogodzinne loty tandemowe i pokonać dziesiątki, a nawet setki kilometrów! Paralotniarstwo nie jest tanim zajęciem, ale jest niesamowitym doświadczeniem i warte każdego grosza!

Ski Joëring

Znane również jako joring narciarski, jest to czynność, podczas której jesteś na nartach, a następnie ciągnięty przez konia, psa lub pojazd. W przypadku ciągnięcia przez konia lub pojazd potrzebna jest tylko lina holownicza, która działa bardzo podobnie jak narty wodne, jednak w przypadku ciągnięcia przez psy narciarz potrzebuje nieco więcej wysiłku, dostarczając energii poprzez bieganie na nartach i używanie kijów.