Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że nie można po prostu umieszczać przypadkowych osób w tym samym biurze i oczekiwać, że będą się one zazębiać na własną rękę.

Co więcej, rozwijanie ludzi - umiejętności, które wykraczają poza obowiązki każdego pracownika, jest również niezbędne - bez komunikacji i współpracy, nawet najbardziej utalentowana grupa pracowników może nie osiągnąć swoich celów.

Ale dlaczego korporacyjne imprezy integracyjne są tak skuteczne? Według Angelee Rathor, dyrektor Seven Events, londyńskiej firmy eventowej specjalizującej się w planowaniu imprez firmowych na zamówienie, istnieje szereg korzyści, jakie mogą przynieść działania związane z budowaniem zespołu:

  • Mogą one pomóc Twoim pracownikom nauczyć się współpracować ze sobą w różnych sytuacjach;
  • Zachęcajcie ich do kreatywności i pokażcie swoje unikalne umiejętności rozwiązywania problemów;
  • Pomóż zwiększyć produktywność, pomagając zespołowi w zazębieniu się i znalezieniu lepszych sposobów na komunikację.

Jedno jest pewne - jeśli impreza teambuildingowa zostanie właściwie przeprowadzona, może być nie tylko bardzo korzystna, ale także może być niesamowicie zabawna dla wszystkich zaangażowanych w nią osób.

10 Wskazówki dotyczące organizowania zwycięskich imprez teambuildingowych

Jak więc stworzyć plan imprezy integracyjnej, która przyniesie najlepsze rezultaty?

Cóż, może to być skomplikowany proces, a czasem najlepiej jest zatrudnić profesjonalną agencję zarządzania imprezami, która pomoże Ci w jego realizacji, ale oto dziesięć wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

1. Wyznacz wyraźne cele

Nawet jeśli impreza integracyjna może być zabawna dla wszystkich zaangażowanych w nią osób, należy pamiętać, że w ostatecznym rozrachunku, aby była warta inwestycji, musi ona osiągnąć swoje cele.

Dlatego ważne jest, aby ustalić jasne obszary zainteresowania, nad którymi pracownicy mają pracować podczas imprez integracyjnych.

Dopiero po ustaleniu kilku podstawowych wytycznych dotyczących tego, co chcesz osiągnąć, możesz zacząć myśleć o działaniach i wyzwaniach, które najlepiej pasują do twojego zainteresowania.

2. Ustalić budżet

Kiedy już będziesz wiedział, jakie są Twoje priorytety w działaniach związanych z budowaniem zespołu, nadszedł czas, aby określić budżet, który pozwoli Ci na realizację tego wszystkiego.

Ważne jest, aby przed przejściem do szczegółów organizacyjnych zastanowić się nad budżetem, ponieważ będzie on służył jako przewodnik po tym, na co Cię stać i jak rozległa może być Twoja impreza teambuildingowa.

Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie celów Twojej imprezy - niektóre z nich mogą być prawie za darmo, a inne mogą kosztować tysiące. Mając budżet, możesz być pewien, że cena imprezy nie wzrośnie.

3. Zaangażujcie właściwych ludzi

Imprezy team buildingowe mogą być bardzo korzystne dla wszystkich pracowników, ale jak to ma miejsce w większości firm, niektórzy pracownicy potrzebują więcej pomocy niż inni.

Niezależnie od tego, czy chodzi o umiejętności osób ubogich, izolację, czy nawet skłonność do konfliktów, niezbędne jest zapewnienie aktywnego zaangażowania osób, które potrzebują poprawy, w imprezę budowania zespołu.

Przecież na nic by się nie przydało, gdyby tylko ludzie społeczni uczestniczyli, podczas gdy ci bardziej zamknięci czailiby się w tle.

4. Znajdź odpowiedni czas

Nie możesz oczekiwać, że Twoi pracownicy w pełni zaangażują się w Twoje wydarzenie, jeśli nie zaplanujesz go tak, aby pasował do ich harmonogramów i życia osobistego.

Niektóre osoby będą miały problem z organizacją imprez integracyjnych w wolnym czasie, ponieważ chcą spędzić czas z rodziną, więc upewnij się, że wszyscy są na pokładzie, jeśli chcesz zrobić imprezę integracyjną wieczorem.

Należy również wziąć pod uwagę fakt, że jeśli Twoi pracownicy realizują obecnie ogromny projekt w zbliżającym się terminie, możesz pozwolić im na zakończenie projektu przed zorganizowaniem imprezy team buildingowej.

5. Korzystaj z outdooru

Jeśli to możliwe, to zawsze dobrym pomysłem jest wykorzystanie outdooru, aby uczynić imprezę bardziej zabawną dla wszystkich zaangażowanych.

Ludzie spędzają wystarczająco dużo czasu w biurze, więc zorganizowanie imprezy teambuildingowej na zewnątrz może ich bardziej ekscytować i zaangażować w cały proces.

Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe ze względu na pogodę, a wewnątrz budynku prowadzone są świetne działania teambuildingowe, ale w końcu nic nie pobije wydostania się na świeże powietrze i zrobienia czegoś produktywnego w tym procesie.

6. Jeśli Indoors, Make it Exciting!

Jak już wcześniej powiedziano, nie zawsze będziesz mógł zabrać swoją imprezę integracyjną na zewnątrz, ale to nie znaczy, że i tak nie będziesz mógł się bawić.

Wewnątrz budynku odbywają się świetne zajęcia teambuildingowe, które mogą być niesamowicie przyjemne.

Możesz stworzyć pokój ucieczki, który będzie wymagał od członków zespołu rozwiązywania zagadek i wspólnej pracy w celu znalezienia wyjścia, zorganizować team cook-off, który będzie wyzwaniem dla Twoich pracowników, aby rywalizowali w przyjaznym środowisku i pracowali razem, lub po prostu zdecydować się na turniej gry planszowej, który pozwoli ludziom zaprezentować swoje umiejętności rozwiązywania problemów.